Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Date: 21 вересня 2022 о 11:42, Refreshed 23 вересня 2022 о 10:48

Історія школи

11 листопада 2021 року школа відсвяткувала 55 - річний ювілей. Школа - це головна сторінка в житті кожної людини. Адже кожен починає пам'ятати себе зі школи. З першого шкільного дзвінка, з перших шкільних друзів зі своєї першої вчительки. Тут все відбувається вперше: перші перемоги і невдачі, перше кохання і перші несміливі кроки до самостійного життя. Швидко спливають шкільні роки. Чим старшими стають учні, тим ближче і рідніше для них все, що пов'язано зі школою. Тільки ставши дорослими ми розуміємо, що все, що у нас є дала нам рідна школа. Це вона навчила писати і читати, розв'язувати задачі, які з кожним роком ставали все важчими, це вона відкрила перед кожним тисячі доріг і допомогла вибрати одну, по якій кожен її учень впевнено попрямував до своєї мети.

У далекому 1862 році зусиллями священика Василя Зелінського було відкрито церковнопарафіяльну школу при Успенській церкві        села ІІІельпахівка, в якій навчалося лише 5 хлопчиків. У 1866 році значно розширилося навчання, в школі вже навчалися 30 хлопчиків                        і 5 дівчаток. У 1867 році - 45 хлопчиків і 10 дівчаток.

У 1900 році при Михайлівській церкві села Ухожа була відкрита церковнопарафіяльна школа, в якій навчалися 32 хлопчики і                    10 дівчаток. Школа займала половину хати священика, її фінансування в 1913 році становило 445 рублів: 390 з казни і 55 рублів від сільської громади.

У 1914 році в селі Шельпахівка коштом земства було побудовано двокласну школу (на даний час це приміщення майбутнього молодіжного центру), де було 4 навчальні класи, учительська і квартира директора школи.

У 1917 році навчання в школах сіл Шельпахівка і Ухожа припинилося.

У 1919 році в селах було організовано лікнеп, де навчали грамоті всіх бажаючих: і дітей, і дорослих.

У 1920 році було відновлено роботу Ухожанської початкової               і Шельпахівської чотирикласної школи. Старі приміщення не вміщували всіх учнів, тому навчання проводили у дві зміни.

У 1936 році Шельпахівська чотирикласна школа була реорганізована в семирічну. В роки війни навчання в школах припинилося і було відновлено в березні 1944 року.

У 1947 році при Шельпахівській семирічній школі було відкрито вечірню школу колгоспної молоді.

Перед вчителями школи було поставлено завдання: повернути всіх учнів, що припинили відвідування школи та створити сприятливі умови для навчання сиріт і напівсиріт. Вони широко розгорнули позакласну роботу, організували огляд роботи шкільних гуртків художньої самодіяльності.

В цьому ж році кращим вчителем району було визнано вчителя початкових класів Шельпахівської семирічної школи Цимбал Олену Єфремівну. Дана традиція прижилася в нашій школі до сьогоднішніх днів.

У 1959 році Христинівський міжколгоспбуд збудував в селі Шельпахівка нове приміщення восьмирічної школи, в яку перейшли навчатися і працювати всі учні та вчителі Ухожанської школи, яку закрили 20 грудня 1961 року.

У 1964 році розпочалося будівництво нового приміщення школи, яка гостинно прийняла своїх перших учнів 12 листопада 1966 року.

У 1987 році відбувся останній випуск восьмирічної школи.

У 1988 році дев'ятирічна школа була реорганізована в середню.

Перший випуск середньої школи відбувся в 1990 році, всього - 50 випусків, а це 872 учнів.

Освітній процес забезпечують 18  учителів та один сумісник (учитель музичного мистецтва) із них:

1 учитель – педагогічне звання «вчитель-методист»

3 вчителі – педагогічне звання «старший вчитель»

7 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

8 – «спеціаліст першої категорії»;

4 – «спеціаліст другої категорії»;

У ліцеї працюють три гуртки.

За 55 років школа вирядила у світ 55 випусків.

По першому зову наші випускники прийшли країні на допомогу: виконували свій інтернаціональний обов'язок в Афганістані - це Маланіч Володимир, Мельник Василь, Дячук Андрій, Ремез Володимир, Скалій Василь;

ліквідовували аварію на Чорнобильській атомній станції -  Галушкін Андрій         Степанович, Маланіч Юрій Андрійович, Терешук Микола Григорович, Павлишин Степан Григорович, Рудь Володимир Федорович, Стародуб Іван Степанович.

Випускники школи стали на захист територіальної цілісності нашої держави. Приймали участь в антитерористичній операції, це: Кривенко Сергій, Поснік Сергій, Скалій Сергій, Гаврилюк Юрій, Панченко Віталій, Панченко Євгеній, Сиротюк Володимир, Годованок Сергій, Соколенко Артем, Маціпула Сергій, Харченко Євгеній.

Виконуючи свій обов'язок Кобринюк Микола загинув на сході держави 5 вересня 2014 року. Багато наших випускників і вчителів відійшли у вічність, але пам'ять про них назавжди залишиться в наших серцях.

Comments:
Only authorized users can leave comments.